MŮJ ROK

2015

 

Rok 2015 byl rokem velmi bohatým na události a změny. Některé z těch změn začaly probíhat již delší dobou.

Mám na mysli rok 2012, který byl v májském kalendáři označen za rok radikálních změn. Lidstvo, alespoň jeho část, očekávala dramatické změny řádu světových katastrof,leč nebylo tomu tak. Já si myslím, že v tom bodě se spustila Velká změna jejíž jsme součástí, takže máme štěstí, že jsme současníky radikálního přerodu světové civilizace. Tento přerod, dle mého soudu, spočívá v tom, že dosud slepá populace, začíná vidět. Ten kdo sleduje dění ve světě si toho musel všimnout.Nesměl však ten svět pozorovat prostřednictvím našich takzvaných“veřejnoprávních“ medií. Ty mají za úkol udržovat populaci v nevědomosti a hlupství. Mají šířit mezi lidmi strachy. Strachy  o práci, o jistoty, o bližní, z cizího, z toho, že nejsme dokonalí a oni nám nabídnou, samozřejmě za úplatu a zjištně, nějakou nefungující,zato spoustou „odborníků“prověřenou radu, prostředek a nebo pocit.

Je třeba používat vlastní mozek a alternativní zdroje. I když i mezi nimi je spousta balastu.

Další změnou je, že vynořil nový, staronový, hráč na světovém jevišti. Ruská Federace s V.V.Putinem v čele. Teď to bude jen můj pohled na věc a moje pocity: Já z tohoto směru necítím žádné ohrožení, naopak vnímám to jako naději pro svět. Za tu krátkou dobu co se vložil do světového dění usvědčil ty, kteří si říkají „vyspělá“ západní“demokracie“, i když se jedná vlastně o plutokracii(vláda peněz), z podvodů, agresí, lží a porušování čehokoli a kdykoli jen když z toho mají profit bez ohledu na to kolik utrpení a lidských životů to stojí. Neuvěřitelně mu fandím.

Také fandím  „mému“ prezidentovi, Miloši Zemanovi, který se v tomto roce projevil jako prezident lidu a opravdový vlastenec. Je tak trochu novodobý Karel IV, bohužel bez potřebných pravomocí. Za to ovšem samozřejmě sklidil nenávist jistého okruhu našich „spoluobčanů“, kterým však na Vlasti a jejích občanech, nezáleží ani co by se za nehet vešlo a kterým se říká „pravdoláskaři a pražská kavárna“. Oni tím co činí jen ukazují světu co jsou zač a co jim jde. Je to jejich volba. Není sice správná, ale to oni netuší. Jsou zaslepeni.

 

 

 

A teď k mé osobě.

Pro mne byl rok 2015 nanejvýš přelomový. Ten největší zlom spočívá v tom, že jsem začal studovat knihy S.N.Lazareva. To mi naprosto změnilo pohled na svět, na lidi a hlavně na sebe sama. To prozření, že není třeba se ničeho bát a své štěstí a lásku si nosíme po celý život v sobě, je neuvěřitelně osvobozující. V postačí zbavit se všech strachů a naučit se být dobrosrdečným a odpouštějícím člověkem. Z počátku, při čtení první a druhé knihy jsem měl dojem, že jsem ztracený člověk, který žil a skončí špatně. To je začátek očisty. Nezbytný, bez toho to nejde. Zjistil jsem ale, že jsem možná začal od konce, což už teď pro mne není důležité. Pokud by však někdo chtěl na sobě začít pracovat tímto způsobem, tak doporučuji si v první řadě přečíst knihu „Čtyři Dohody“  od Dona Miguela Ruíze. Zde ja adresa ke stažení v pdf. :

ČTŘI DOHODY Don Miguel Ruíz

Já sem se k ní dostal dost zajímavým způsobem. Na konci roku se stalo něco krásného co však přerostlo něco, o čem jsem doufal že už nezažiju. Mělo to jistý postup. První byla nerozhodnost, čili strach. Po tom krásném se dostavila nejistota, tedy opět strach. Špatný spánek, divné pocity a mysl na plné obrátky. Věděl se, že to co mne ničí je strach a neodůvodněné domněnky. A tak sem sedl ke komplu a začal hledat. Výsledkem byly Čtyři dohody, které mi jen potvrdily to co jsem si vytvořil ve svém bdělém snění.

Ty čtyři dohody jsou:

Nehřeš slovem

Nic si neber osobně

Nevytvářej si domněnky

Dělej vše jak nejlépe umíš

Těchto pár vět vám jen napoví, přečíst a pochopit však musíte sami. Ještě maličkost, propagátorem a příznivcem tohoto učení je Jaroslav Dušek, kterého nejspíš všichni znáte. A teď samozřejmě také já, i když mám nesrovnatelně menší možnosti v oslovování lidí.

Toto byl můj rok a vám z celého srdce a s láskou přeji, aby jste dospěli ke stejnému poznání. Lásku v duši.      HELPLES

 

101OLYMP1